Menu
CHIP Speedtest

Odstranění problémů s kompatibilitou SSD disků Samsung SSD 840 (Pro)

15.11.2014 14:37 | Pavel Trousil
Odstranění problémů s kompatibilitou SSD disků Samsung SSD 840 (Pro)

Spolehlivé a výkonné disky Samsung SSD 840 a 840 Pro mají někdy problémy s kompatibilitou při instalaci do ultratenkých PC. K dispozici je nový firmware, který se po instalaci o tento problém postará. 

samsung-magician-4-1-nahled

Samsung distribuuje tuto aktualizaci prostřednictvím svého vlastního softwaru Samsung SSD Magician Tool 4.4. Tento program pro Windows poskytuje všechny důležité nástroje pro správu SSD disků Samsung (jiné nepodporuje). Kromě tohoto softwaru si na stránkách výrobce stáhněte i nejnovější firmware pro SSD disk a prostřednictvím Magician Softwaru ho do SSD disku nainstalujte.

Další nástroje nebo hardware nejsou potřeba. Pokud nepoužíváte systém Windows, můžete si také stáhnout ISO soubor a vytvořit si bootovatelný disk, pomocí kterého můžete upgrade firmwaru také provést. Podle Samsungu se aktualizace firmwaru obejde bez ztráty uložených dat. Přesto vám doporučujeme před procesem upgradu data zazálohovat. Vzhledem k tomu, že nový firmware nezajistí vyšší rychlost disku, pusťte se do upgradu jen v případě, kdy skutečně máte problémy s kompatibilitou.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání