Menu
CHIP Speedtest

Odstranění trvalé chyby při registraci dokumentu

17.01.2011 11:39 | Redakce Chip
Při otevírání dokumentu ve Wordu se zobrazuje chybová zpráva »Tento dokument nemohl být zaregistrován. Nelze k němu vytvořit žádná propojení z jiných dokumentů«. Dříve se dokument dal otevírat bez problémů.

Problém většinou není způsoben chybou v textovém editoru, nýbrž pozměněným nastavením systémových služeb Windows. Pro nápravu otevřete v Ovládacích panelech pod XP »Nástroje pro správu | Služby«. Pod Vistou nebo Windows 7 zapište do vstupního pole nabídky Start »services.msc« a stiskněte [Enter].
V seznamu nyní vyhledejte položku »Spouštěč procesů serveru DCOM«. Tato služba je nezbytná pro bezchybnou funkci Wordu a musí být spuštěna. Abyste položku upravili, na její řádek dvojitě klikněte. V rozevíracím seznamu »Typ spuštění« změňte nastavení na »Automaticky«. Dialog potvrďte tlačítky »Použít« a »OK«. Restartujte počítač, abyste bezpečně zajistili spuštění služby. Tím by měl být problém ve Wordu odstraněn.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání