Menu
CHIP Speedtest

Off-line práce v aplikaci Dokumenty Google

16.04.2010 07:55 | Redakce Chip
Známá služba „on-line Office“ firmy Google je nejen bezplatná, ale také velmi praktická. Musíte být ovšem trvale připojeni k internetu. Jenomže na cestách to často není možné...

Už delší dobu je i v české verzi k dispozici funkce pro off-line přístup k souborům služby Dokumenty Google (Google Docs). Pro její instalaci je zapotřebí opensourcová komponenta Gears, která váš browser rozšíří o schopnost off-line přístupu. Přihlaste se proto na webové stránce http://docs.google.com svým účtem u Googlu. V titulním řádku klikněte na odkaz »Offline« a v následném dialogu zvolte »Stáhnout produkt Gears«. Potom klikněte na »Nainstalovat technologii Gears« a akceptujte podmínky používání. Uložte »GearsSetup.exe« a ukončete browser. Dvojitým kliknutím na tento soubor spusťte instalaci. Poté můžete prohlížeč opět restartovat. Vyvoláním stránky http://gears.google.com teď můžete zkontrolovat, zda byl Gears úspěšně nainstalován.
Přihlašte se proto znovu ke svému účtu u Googlu a klikněte na odkaz »Offline«. Nyní můžete »Aktivovat off-line přístup«. Následuje bezpečnostní upozornění na externí přístup do vašeho počítače programem Gears. Aktivujte volbu »Této stránce důvěřuji. Použití Gears povolit.« a potvrďte tlačítkem »Povolit«.
Napříště už budete moci své dokumenty otevírat také off-line. Za tím účelem aktivujte nově založený odkaz na Dokumenty Google nebo v prohlížeči otevřete stránku http://docs.google.com. Dokumenty a změny budou nejprve lokálně uloženy ve vašem počítači a později samočinně synchronizovány, jakmile se obnoví připojení k internetu.
UPOZORNĚNÍ: Plná funkčnost, včetně zpracování, je v současnosti k dispozici jen pro textové dokumenty; prezentace a tabulky můžete off-line jenom prohlížet.
Pozor! Off-line přístup neaktivujte na cizích počítačích. Při něm se totiž vaše „googlovské“ dokumenty ukládají lokálně do použitého počítače a tak by k nim mohly získat přístup neoprávněné osoby.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání