Menu
CHIP Speedtest

Omezení automatického přihlašování k počítači

25.11.2010 05:55 | Redakce Chip
Kvůli automatizovaným, v noci probíhajícím úlohám, které vyžadují jeden či více restartů, jste operační systém pověřili, aby při zavedení systému samočinně přihlásil určitého uživatele. Počet automatických přihlášení byste však pochopitelně chtěli omezit jen na nejnutnější míru.

To vám zařídí příslušná položka systémového registru. Nejprve se k počítači přihlaste jako správce a otevřete editor registru: pod XP známým postupem »Start | Spustit«, »regedit« a »OK«, ve Vistě vložte příkaz přímo do hledacího pole v nabídce Start. Po potvrzení autorizujte provedení příkazu tlačítkem »Pokračovat«. Ve stromové struktuře editoru navigujte na klíč »HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindows NTCurrentVersionWinlogon«. Prostřednictvím »Úpravy | Nový | Hodnota DWORD« vytvořte položku »AutoLogonCount« a dvojitým kliknutím ji otevřete. V následném dialogu zvolte jako číselnou soustavu »Desítková« a jako hodnotu zadejte maximálně přípustný počet automatických přihlášení. Potom akci potvrďte tlačítkem »OK« a aktivací »Soubor | Konec« editor zavřete.
Při každém následujícím přihlášení se hodnota uvedená pod »AutoLogonCount« snižuje o jednu. Jakmile je při zavádění systému v »AutoLogonCount« zjištěna »0«, Windows odepřou automatické přihlášení, v uvedeném klíči systémového registru změní hodnotu položky »Auto AdminLogon« na »0« a vymažou »DefaultPassword«, čímž také odstraní heslo uložené v otevřeném textu. Metoda samozřejmě přináší tu výhodu, že cizí osoby se pak nemohou k počítači jednoduše přihlásit.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání