Menu

On-line TV deaktivuje akceleraci hardwaru Visty

01.03.2010 18:07 | Redakce Chip + Přidat komentář
Nainstalované hry se začaly po instalaci on-line TV programu „cukat" a grafika se zpomalila. Diagnostika DirectX však nehlásí žádný problém a ani nové ovladače grafické karty nepomohly situaci vylepšit.

Hodnoty registru, které jsou důležité pro hardwarovou akceleraci grafiky, jsou někdy změněny po instalaci, nebo dokonce i odinstalaci streamovacích nástrojů on-line TV. Pokud tedy po instalaci nějaké on-line TV zjistíte nějaké změny v rychlosti grafiky, zkontrolujte hodnoty nastavení v registru.

1. V registru najděte „HKEY_LOCAL_MACHINE SOFTWAREMicrosoftDirectDraw" - správná hodnota (REG_DWORD) „EmulationOnly" musí být „0".

2. Hodnota klíče „SoftwareOnly" v „HKEY_LOCAL_MACHINE SOFTWAREMicrosoftDirect3DDrivers" musí být také nastavena na „0". Pokud je to tedy nutné, změňte hodnotu z „1" na „0" a po této změně restartujte počítač.

Vysvětlení: Hodnota „EmulationOnly" (de)aktivuje vrstvu „Software Emulation Layer (SEL)", která zabezpečuje nouzový běh operací v případě nekompatibility grafické karty. Současné grafické karty s podporou DirectX9 a DirectX10 používají vrstvu „Hardware Abstraction Layer (HAL)" a „SEL" už nepotřebují. Nastavením na „SoftwareOnly" se u všech grafických karet deaktivuje hardwarová akcelerace, což výkonné karty samozřejmě zpomaluje.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení