Menu
CHIP Speedtest

On-line záloha a synchronizace dat z telefonu

11.06.2010 08:19 | Redakce Chip
Ukradl vám někdo telefon? Spadl vám telefon do vody? Nebo prostě přestal najednou fungovat? Situací, kdy můžete v okamžiku přijít o všechna důležitá data, je nespočet.

Pokud lze počet vašich kontaktů v adresáři nebo událostí v kalendáři počítat již na stovky, může být jejich ztráta skutečnou tragédií. Obsah telefonu můžete naštěstí snadno zálohovat, a to hned několika způsoby.

První možností je připojit telefon k počítači a zkopírovat do něj důležitá data pomocí zálohovacího softwaru, který ke svým telefonům dodávají prakticky všichni výrobci.

Další možností je zálohovat obsah telefonu prostřednictvím on-line synchronizační služby, kterých je na internetu k dispozici hned několik. V našem případě si ukážeme postup synchronizace mezi telefonem a bezplatnou službou PhoneCopy na adrese www.phonecopy.com. Tato služba nabízí on-line synchronizaci a zálohu kontaktů, kalendáře, úkolů a poznámek, u novějších mobilních telefonů pak také například oblíbených položek v prohlížeči, SMS a dalších. Vše je pochopitelně chráněno vaším uživatelským jménem a heslem.

Podmínkou pro použití služby je podpora telefonu pro on-line synchronizaci, proto se raději na adrese http://www.phonecopy.com/web/doc/# ujistěte, zda je váš telefon na seznamu podporovaných modelů. Protože přenos dat mezi telefonem a serverem probíhá skrze GPRS, EDGE, UMTS nebo Wi-Fi, je dále potřeba mít v případě připojení přes operátora aktivovány datové přenosy, které jsou zpoplatněny podle vašeho datového tarifu. Objem přenášených dat není naštěstí nikterak velký ani při prvotní synchronizaci, každá následná synchronizace pak přenáší pouze změněné nebo přidané položky. V případě připojení přes Wi-Fi se placení vyhnete úplně.

REGISTRACE: Abyste mohli svá data na server PhoneCopy nahrávat, musíte si nejprve pomocí jednoduché registrace vytvořit účet na adrese www.phonecopy.com/web/registration/form/. Zde vyplňte všechny požadované údaje, zaškrtněte volbu »Souhlasím s podmínkami« a klikněte na »Pokračovat«. Na vámi zadanou e-mailovou adresu vám poté přijde zpráva s odkazem pro aktivování účtu. Klinutím na odkaz ve zprávě registraci dokončíte.

SYNCHRONIZACE: Zároveň se automaticky otevře stránka pro přihlášení, kde zadejte přístupové údaje a pokračujte na »Přihlásit«. Na nové stránce klikněte na »Detailní návod pro jednotlivé telefony« a v nabídce telefonů vyberte svůj model. Telefon poté nastavte podle pokynů na stránce s návodem a proveďte prvotní synchronizaci telefonu se serverem. Pokud je vše správně nastaveno, zobrazí se na displeji telefonu hlášení o dokončení synchronizace. Poté klikněte na »Přiřadit svůj telefon k vašemu účtu na PhoneCopy«. V dalším kroku zadejte přihlašovací údaje, číslo IMEI (na většině mobilních telefonů lze IMEI zjistit zadáním *#06#) a vše potvrďte kliknutím na »Přiřadit«. Pokud vše proběhlo v pořádku, zobrazí se hlášení o přidání zařízení do profilu.

Od této chvíle můžete v prostředí PhoneCopy svá telefonní data prohlížet, libovolně upravovat a poté si je stáhnout do telefonu.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání