Menu
CHIP Speedtest

Opakované výzvy k aktivaci počítače

01.02.2011 15:04 | Redakce Chip
Při přehrávání titulů zakoupených v iTunes Store vás program neustále vyzývá k aktivování počítače. To už se ale dávno stalo.

Potíže s aktivací mohou mít různé příčiny – mnohdy mezi ně patří dokonce aktualizace iTunes. Proto také k jejich odstranění vedou různé cesty.
Nejdříve zkontrolujte, zda dotyčný titul nebyl případně získán s jiným účtem. V tom případě by druhý účet musel být aktivován dodatečně. Korektní aktivaci v iTunes často také zabrání Řízení uživatelských účtů. V Ovládacích panelech klikněte na »Uživatelské účty« a potom znovu na »Uživatelské účty«. Ve Vistě nyní klikněte na odkaz »Zapnout nebo vypnout Řízení uživatelských účtů« a deaktivujte volbu »Použít Řízení uživatelských účtů a přispět tak k ochraně počítače«. Pod Windows  7 klikněte na »Změnit nastavení nástroje Řízení uživatelských účtů« a posuvný regulátor přesuňte do nejspodnější polohy »Nikdy neupozorňovat«. Dialog pokaždé potvrďte tlačítkem »OK« a počítač restartujte. Řízení uživatelských účtů hned stejným postupem znovu zapněte a ještě jednou restartujte počítač. Potom zkuste nově aktivovat svůj účet v iTunes.
Pokud problém přesto přetrvává, musíte vymazat skrytou složku »SC Info«. Pod Windows XP tedy v Průzkumníku otevřete »Nástroje | Možnosti složky« a přejděte na kartu »Zobrazení«. V sekci »Upřesnit nastavení« vyhledejte položku »Skryté soubory a složky« a zvolte pro ni možnost »Zobrazovat skryté soubory a složky«. Volbu potvrďte tlačítky »Použít« a »OK«. Poté navigujte do složky »C:Dokuments and settingsAll UsersData aplikacíApple ComputeriTunes«. Tam vymažte podsložku »SC Info« a počítač restartujte.
Pod Vistou nebo Windows 7 klikněte v Průzkumníku na »Uspořádat« a následně na »Možnosti složky a hledání«. Na kartě »Zobrazení« zajistěte, aby v sekci »Skryté soubory a složky« byla zvolena možnost »Zobrazovat skryté soubory, složky a jednotky«. Potom nastavení aktivujte tlačítkem »Použít« a potvrďte tlačítkem »OK«. Přejděte do složky »C:Data programůApple ComputeriTunes«, vymažte podsložku »SC Info« a počítač restartujte. Nyní můžete počítač bez problémů v iTunes aktivovat.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání