Menu
CHIP Speedtest

Opětné umožnění rozesílání e-mailů po aktualizaci

09.12.2010 13:45 | Redakce Chip
Po updatu starého Thunderbirdu 2 na novou verzi náhle nemůžete z některých účtů odesílat zprávy.

Problém může nastat, jestliže ve starém profilu v Thunderbirdu 2 byla nastavena volba »STARTTLS« pro »Zabezpečení spojení« v příslušném účtu. Ta má na starosti koordinaci mezi klientem a poštovním serverem, aby další komunikace pokračovala zašifrovaně. Při aktualizaci na verzi 3 tam Thunderbird aktivuje navíc bezpečnou autentifikaci, kterou však některé mailservery nepodporují.
Pro odstranění problému otevřete »Nástroje | Nastavení účtu« a vlevo kategorii »Server odchozí pošty«. Zde označte v seznamu příslušný e-mailový účet a klikněte na »Upravit«. Tam zkontrolujte, zda je v sekci „Zabezpečení spojení“ zapnuta volba odpovídající vašemu serveru (u většiny českých freemailů zde pravděpodobně najdete volbu »Žádné«). Všechna ostatní nastavení, například »Způsob autentizace«, ponechte beze změny a otevřené dialogy potvrďte pokaždé tlačítkem »OK«. Po restartu programu zkontrolujte, zda odesílání zpráv opět funguje. Případně budete muset nastavení stejným způsobem zkorigovat pro další postižené účty.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání