Menu
CHIP Speedtest

Oprava externího disku s vadným USB portem

23.01.2016 12:23 | Pavel Trousil
Oprava externího disku s vadným USB portem

Pokud vám správně nefunguje externí pevný disk kvůli vadnému USB portu, stačí zakoupit nový externí box na disk. 

Nejprve zkontrolujte, zda není poškozen jen použitý USB kabel – vyzkoušejte jiný, zaručeně funkční. Pokud je na vině problémů skutečně USB port disku, ještě zkontrolujte, zda disk nemá i jiné porty, a případně zálohujte na něm uložená data. Druhou možností je vyndat z externího disku interní pevný disk (i v případě, že budete muset kryt poškodit) a zálohovat data přes adaptér SATA-USB. Ten pořídíte už za cenu od 150 Kč.

Pořiďte si také externí USB box na disky, který obsahuje i řadič. Prodává se za cenu od 200 Kč. Při nákupu vybírejte podle toho, zda se jedná o disk 2,5“, nebo o 3,5“ disk. Dnes se používají výhradně SATA disky, takže boxům pro IDE disky se vyhněte. Pokud jste ještě nevyndali interní disk ze starého krytu, udělejte to – mechanismy zajištění krytu se liší podle výrobce. Někdy stačí uvolnit několik šroubků, jindy jsou použity plastové sponky. Šroubky jsou častěji použity v případě 3,5“ disků. Disk následně podle pokynů k instalaci vložte do nového boxu. Pokud byl u starého skutečně jen poškozen USB port, disk by měl v nové schráně bez problémů fungovat.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání