Menu
CHIP Speedtest

Oprava nefunkčního nástroje Windows 10 Media Creation Tool

14.11.2016 16:00 | Karel Kovar
Oprava nefunkčního nástroje Windows 10 Media Creation Tool

Nástroj Windows 10 Media Creation Tool (MCT) se mezi uživateli stává stále oblíbenějším – dokáže totiž nejen zorganizovat přechod ze starších Windows na systém Windows 10, ale také bez problémů nainstalovat větší balík záplat. 

Pokud tedy míváte počítač delší dobu nepřipojený k internetu, je MCT tou pravou volbou i pro vás.

Bohužel se i při používání tohoto nástroje mohou objevit chyby, které jeho používání znepříjemní, nebo přímo znemožní. A jak tyto problémy vyřešit?

Prvním krokem při problémech s MCT by měla být deaktivace firewallu a antiviru (po úspěšné instalaci aktualizací ale nezapomeňte oba nástroje opět aktivovat).

Pokud dělá MCT i nadále problémy, zkontrolujte, zda je správně nastaveno datum a čas.

V některých případech totiž může špatně nastavené datum dělat problémy při nahrávání instalačních balíčků.

V případě problémů lze ještě doporučit spustit program s právy správce, a pokud nepomůže ani to, zkuste přiřadit adaptéru novou síťovou adresu. To provedete následujícím způsobem:

Nejprve otevřete příkazový řádek jako správce. V nabídce »Start | Všechny programy | Příslušenství« najeďte na položku »Příkazový řádek«, klikněte na ni pravým tlačítkem myši a z kontextové nabídky zvolte možnost »Spustit jako správce«.

Nyní v příkazovém řádku zadejte následující příkazy, které vždy potvrďte stisknutím klávesy [Enter]:

»ipconfig /release«

»ipconfig /renew«

»ipconfig /flushdns«

Posledním krokem při hledání problémů s MCT by mělo být odstranění dočasných souborů. Otevřete Průzkumníka Windows a do adresního řádku zdejte »%TEMP%«. Volbu potvrďte tlačítkem [Enter] a ve složce, která se objeví, smažte všechny soubory.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání