Menu
CHIP Speedtest

Oprava poškozené karty v troubě

16.02.2016 11:48 | Pavel Trousil
Oprava poškozené karty v troubě

V případě, že grafická karta vašeho počítače vykazuje chyby, tedy zobrazuje vadné nebo žádné snímky, a vyloučili jste běžné příčiny tohoto jevu, můžete se pustit do trochu neobvyklé, ale často účinné záchranné operace, která by měla tyto problémy odstranit.

Příčinou totiž někdy bývá koroze jednotlivých vodičů na desce grafické karty a tím dochází k poruchám spoje. Pokud grafickou kartu vystavíte na nějakou dobu teplu elektrické trouby, za určitých podmínek se spoje na grafické kartě obnoví.

Odstraňte z grafické karty chladič, všechny plastové díly a teplovodivou pastu. Předehřejte troubu na120 °C, zapněte cirkulaci vzduchu, umístěte desku na plech a plech zasuňte do trouby. Když kartu předem přikryjete hliníkovou fólií, teplo se po ní bude lépe distribuovat. Po 20 až 30 minutách vyjměte kartu z trouby a nechte ji asi půl hodiny chladnout. Potom na ni znovu nainstalujte chladič a nezapomeňte nanést teplovodivou pastu. Znovu nainstalujte grafickou kartu do počítače a zkontrolujte, zda bez problémů funguje. Pokud ne, tak celý proces opakujte s tím, že teplotu zvýšíte ještě o30 °Coproti předchozímu pokusu. 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání