Menu
CHIP Speedtest

Optická média - uložení důležitých dat ze zdánlivě zcela nečitelného optického disku

08.12.2013 12:22 | Pavel Trousil
Optická média - uložení důležitých dat ze zdánlivě zcela nečitelného optického disku

Chtěli jste zkopírovat důležité fotografie z poškrábaného CD disku na pevný disk. Operační systém ale hlásí, že proces kopírování nelze dokončit, protože „Soubor nelze zkopírovat“.

copier-nahled

Pokud se vám něco podobného stane, a to například z toho důvodu, že optický disk je poškrábaný nebo ošoupaný, použijte pro záchranu uložených dat mininástroj Roadkil’s Unstoppable Copier. Tento program zkopíruje a obnoví data i z téměř nečitelného média. Navíc si ho můžete stáhnout zdarma, a je dokonce lokalizován do českého jazyka. K dispozici je na stránce www.roadkil.net (najdete ho v sekci „Downloads | Data recovery“). K dispozici je jak verze, která se instaluje (Installer Version), tak verze, kterou stačí stáhnout a spustit bez instalace (Stand Alone Version).

Podporovány jsou operační systémy Windows (od XP po Windows 8) a Linux. Chcete-li uložit data z optického disku, musíte nejprve zvolit zdrojovou a cílovou jednotku (pod ikonou „Procházet“) na záložce „Kopírovat“. Dále nastavte v záložce „Nastavení“ regulátor zhruba na prostředek. Je to určitý kompromis mezi nejlepší a nejrychlejší obnovou dat. Měli byste také zkontrolovat políčko „Automaticky přeskakovat poškozené soubory“, protože jinak může trvat i několik hodin, než bude nástroj schopen zkopírovat požadovaná data.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání