Menu
CHIP Speedtest

Optimalizace barev prostřednictvím vyvážení bílé

25.02.2015 11:41 | Pavel Trousil
Optimalizace barev prostřednictvím vyvážení bílé

Na fotografiích se často vyskytuje nežádoucí barevný nádech, který vznikne nesprávnou analýzou okolního světla. K takovým chybám obvykle dojde, pokud automatické vyvážení bílé ve fotoaparátu špatně změří barevnou teplotu. 

gimp-nahled

Pomocí grafického programu GIMP můžete vyvážení bílé barvy opravit. Spusťte program pro úpravu obrázků a otevřete v něm fotografii. Pak přejděte k panelu nabídek a vyberte »Barvy | Úrovně«. Otevře se nové okno »Úrovně«, kde můžete upravit úrovně barev. Automatickou korekci barev provedete tak, že stisknete tlačítko »Automaticky« u volby »Všechny kanály«. 

Pokud se požadovaný výsledek nedostaví a snímek bude mít stále barevný nádech, použijte nástroj pipeta, který je vedle tlačítka »Automaticky«. Vyberte nejprve pipetu pro černý bod a klikněte s ní na nejtmavší místo snímku a poté použijte pipetu pro bílý bod a vyberte nejsvětlejší místo snímku. Potvrďte nastavení pomocí »Budiž«. 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání