Menu
CHIP Speedtest

Optimalizace DLNA přenosu a vyřešení problému s mediálními klienty

21.02.2012 15:05 | Redakce Chip
Na počítači se to stává celkem často – programy, které mají stejné nebo podobné funkce, si mohou na jednom počítači překážet (např. antiviry, firewally). Tento problém se týká i mediálních programů – po instalaci alternativního programu může nastat problém s programem Windows Media Center.

Konkrétně například když na svůj počítač s Windows 7 nainstalujete program Nero MediaHome, vytvoří si vlastní DLNA server. Na počítači s Windows 7 už však můžete mít nastavený DLNA server provozovaný programem Windows Media Center, který je součástí systému. Osobnímu počítači zprovoznění dvou mediálních serverů nečiní žádné problémy.
Odlišně se na to však mohou dívat klienti vaší domácí sítě. Ti totiž mohou mít se dvěma servery, které navíc mají stejnou IP adresu, a dokonce i stejnou MAC adresu, problémy. Minimálně jim například porovnání nabízených souborů může zabrat hodně času a hledání nového obsahu dokonce může vést k přerušení spojení. Takže se při zprovoznění mediálního serveru programu Nero ujistěte, zda zároveň neběží jiný DLNA server. A v případě že ano, deaktivujte například ve Windows Media Playeru streamovací funkci.
Důležitou roli také hraje pravidelná aktualizace jak operačního systému, tak multimediálních nástrojů. Například již zmíněný program Nero MediaHome ve starší verzi většinou vyžaduje update, aby vůbec pod Windews 7 běžel hladce.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání