Menu

Optimalizace systémového dialogu pro otevření a uložení

01.03.2010 17:52 | Redakce Chip + Přidat komentář
V dialogu pro otevření a uložení souborů ve Windows postrádáte možnost rychlého návratu do naposledy použité složky.
Freewarový FlashFolder rozšíří standardní souborový dialog ve Windows o přídavnou nástrojovou lištu, která nabízí rychlý přístup k užitečným doplňkovým funkcím. Nástroj kromě toho funguje i se souborovými dialogy v Office 2003.

INSTALACE NÁSTROJE: Nástroj si stáhněte přímo z Chip DVD nebo z „download sekce" na adrese http://sourceforge.net. Instalaci spusťte dvojitým kliknutím na MSI soubor. Nástroj je bez restartu okamžitě připraven k použití a pracuje automaticky, jakmile je zapotřebí. Poněvadž jsou zmiňované přídavné funkce implementovány prostřednictvím systémové služby, není pro ně zařazeno ani žádné přímé spuštění programu v nabídce Start.

POUŽITÍ NOVÝCH FUNKCÍ: První velmi praktickou funkci nabízí ikona trychtýře »View all files (*.*)«, která po kliknutí zobrazí všechny soubory dané složky, aniž byste předem museli měnit výběr prostřednictvím položky »Typ souboru«. Je to mnohem pohodlnější v situacích, kdy například v nějakém editoru chcete namísto TXT souboru otevřít třeba soubor typu BAT nebo INI.

Ikona se složkou vede přímo do aktuálního adresáře běžící aplikace. Další ikony ukážou naposledy použitou složku a průběh volání.

SPRÁVA ZÁLOŽEK: Další velkou pomocí je ukládání oblíbených položek jako v browseru. Díky tomu později velmi rychle najdete například poněkud obtížně dostupnou profilovou složku Firefoxu. Za tím účelem do ní nejprve normálně přejděte, ale před otevřením požadovaného konfiguračního souboru klikněte na ikonu hvězdičky a zvolte příkaz »Add current folder«. V následném dialogu pak navržený název změňte na výstižné označení, jako je například »Profilová složka Firefoxu«, a pak klikněte na »OK«. Stejným způsobem můžete definovat další záložky.

Chcete-li záložky spravovat, klikněte na hvězdičku a spusťte »Configure«. Tam pak můžete položky přetahovat myší, nově je zakládat, odstraňovat a zatřiďovat do hierarchické struktury menu. Akce potvrďte tlačítkem »OK«.

PŘIZPŮSOBENÍ NÁSTROJE: K nastavením pro konfiguraci FlashFolderu se dostanete v dialogu »Soubor | Otevřít« libovolného programu. K oknu je nahoře připojena lišta s ikonami funkcí nástroje. Chcete-li nástroj přizpůsobit svým potřebám, klikněte na ikonu s háčkem a zvolte »Options«. V následném dialogu můžete například pod »General« zvýšit počet položek pro průběh nebo pod »Keyboard Shurtcuts« zřídit klávesové zkratky pro ještě rychlejší přístup.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení