Menu
CHIP Speedtest

Optimální a bezpečné čištění fotoaparátu smartphonu

04.12.2015 11:03 | Pavel Trousil
Optimální a bezpečné čištění fotoaparátu smartphonu

Pokud váš smartphone produkuje jen samé ošklivé a rozmazané snímky, nemusí být závada jen na straně špatného fotoaparátu nebo fotografa. 

Vypadají-li snímky, jako by byly pořízeny přes matné sklo, podívejte se na zadní stranu smartphonu a zkontrolujte, zda není zapatlaná čočka fotoaparátu. Nejlépe ji vyčistíte hadříkem z mikrovláken. Dobrou službu tedy odvede čistý a lehce vlhký hadřík. Pokud je objektiv hodně zašpiněný, můžete nejdříve použít čistič na sklo a vatový tampon. Nestříkejte však čistič přímo na smartphone, ale na vatičku nebo na hadřík.

Jestliže takovéto vybavení nemáte k dispozici, můžete použít i jiný materiál, ale neměl by pouštět chlupy. Příliš vhodný tedy není papírový ubrousek nebo noviny. Ty nejsou jemné a dřevěné částečky by mohly povrch fotoaparátu poškodit.

Zkontrolujte také, zda se nedostala nečistota dovnitř – u některých smartphonů, u kterých lze sejmout zadní kryt, se může prach z kapsy dostat pod něj. Musíte tedy kryt sejmout, krycí sklíčko očistit z obou stran a následně i optiku fotoaparátu. Postupujte opatrně. 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání