Menu
CHIP Speedtest

Oříznutí, změna velikosti a uložení v jiném formátu

09.11.2015 14:27 | Pavel Trousil
Oříznutí, změna velikosti a uložení v jiném formátu

Pro základní úpravy fotografie nepotřebujete žádné drahé grafické editory, jako je například Photoshop. Stačí na to totiž program Malování, který je součástí operačního systému Windows. 

Pokud například chcete změnit velikost snímku, abyste ho mohli snadno poslat mailem, otevřete ho v programu Malování a vyberte ze záložky »Domů« příkaz »Změnit velikost«. V otevřeném okně místo »Procenta« zaškrtněte »Pixely« a zadejte požadovanou velikost obrázku. Ujistěte se, že je zatržena volba »Zachovat poměr stran«, jinak by mohl být snímek zdeformovaný. Změnu potvrďte pomocí »OK« a uložte fotografii pomocí »Uložit jako«. Pokud ji chcete oříznout, vyberte ze záložky »Domů« nástroj »Oříznout«. Jestliže není aktivní, musíte nejprve celý snímek označit pomocí [Ctrl + A]. Označte ve fotografii myší oblast, kterou chcete vyříznout, a znovu klikněte na nástroj »Oříznout«.

Hotový snímek pak můžete uložit v jiném formátu. K tomu použijte příkaz »Uložit jako« a požadovaný formát zvolte v části »Uložit jako typ«. Program Malování podporuje všechny nejběžnější typy grafických formátů. Když si jeden z nich vyberete a zvolíte si případně i název souboru, uložte obrázek pomocí »Uložit«. Pokud v seznamu požadovaný typ souboru není, klikněte ještě na »Jiné formáty«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání