Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Osm tipů, jak si vybrat fitness náramek

redakce 25.08.2021

Zvažujete koupi fitness náramku ke sledování vaší kondice a zdravotního stavu? Na trhu je celá řada různých modelů, ať už od známých výrobců, tak od značek, o kterých jste doposud neslyšeli. Aby váš nákup nebyl zklamáním, sestavili jsme osm doporučení, které vám pomohou snáze se rozhodnout.

Chytré hodinky a fitness náramky se prodávají stále více. I když COVID-19 způsobil citelné problémy s jejich dodávkami, trh v této oblasti stále roste. Přední firmy, jako Apple, Samsung, Huawei a Garmin, si dokonce zajistily 75 % z celého segmentu. V loňském roce vykázaly stabilní růst příjmů přibližně o 20 procent, a podobně i letos si stále udržují solidní růst.

U mnoha lidí COVID-19 bezesporu ovlivnil kromě řady dalších věcí také způsob sportování. I když byli během omezení uzavřeni doma, na internetových platformách se účastnili množství virtuálních cvičení a tréninků – od online tance nebo jógy, až po hromadné soutěžní akce, jakými jsou například cyklistické závody, nebo dokonce maratony. Ke sledování pokroku ve výkonnosti tito sportovci používali právě fitness trackery nebo chytré hodinky. Je přitom zajímavé, že fitness náramky jsou vedle schopnějších a vybavenějších smart watches stále značně populární. Důvodů může být hned několik. Náramky jsou vhodné pro menší zápěstí, obecně jsou méně závislé na technologiích a jsou také snadněji použitelné.

Pojďme se tedy podívat právě na to, jak a podle čeho lze vhodné fitness náramky efektivně vybírat. Naším cílem je poskytnout několik základních doporučení, podle kterých se při výběru vhodného fitness náramku uživatelé mohou řídit.

xiaomirebranding

U výběru fitness náramku nebo chytrých hodinek je dobré zaměřit se na výdrž akumulátoru, propojitelnost s používaným smartphonem, ochranu osobních dat, certifikace a kompatibilitu s fitness aplikací. | Zdroj: Eliza Lake/Pixabay

1. Certifikát regulátora

Při výběru fitness trackeru je dobré se přesvědčit, zda má zvolené zařízení ověření renomovaného regulátora. K jeho získání musí výrobek projít řadou testů bezpečnosti a kvality. Důležitá jsou zejména dvě označení cerifikátů: CE nebo FDA. V Evropě je standardem CE, v Americe pak FDA. Pokud tedy takové ověření výrobce vlastní, zpravidla tuto skutečnost dost hlasitě sděluje na svých webech a v marketingových materiálech. Samozřejmě i další regiony mají své vlastní certifikační procesy. Pozor na čínské výrobky s označením CE. V mnoha případech se za ním může skrývat matoucí označení pro „Chinese Export“.

2. Poskytování podpory zákazníkům

Důležité je, jak výrobce reaguje na problémy zákazníků. Vypovídá to o tom, jak se společnost ke svým klientům skutečně chová, jakou poskytuje technickou, instalační nebo údržbovou podporu. Dobré je projít si recenze na Amazonu, v AppStore nebo GooglePlay. Zde také uvidíte, jak uživatelé hodnotí firemní aplikace, anebo jak vývojáři reagují na výtky klientů.

3. Důvěryhodnost výrobce nebo dodavatele

Na různých e-shopech je nepřeberná nabídka fitness trackerů a chytrých hodinek od neznámých firem, které za nízké ceny slibují bohatou škálu funkcí. Realita ale bývá taková, že čím více slibují, tím méně pravděpodobně splní. Nečekejte tedy od "noname" dodavatelů zázraky a raději vybírejte modely od zavedených výrobců.

4. Komunikace s uživateli

Hodně napoví, jak výrobce a jeho zaměstnanci komunikují s uživateli. Jasný obrázek můžete získat ze sociálních kanálů. Hodně napoví například to, jak jsou aktivní, jak odpovídají na dotazy nebo témata, kterým se uživatelé věnují.

5. Technické parametry

Tady platí známé pravidlo „dvakrát měř, jednou řež“ více, než kde jinde. Klíčem k vaší spokojenosti a klidu bude vždy silný akumulátor a bezproblémové připojení Bluetooth. Určitě si dobře rozmyslete nákup zařízení, které byste museli každý den nabíjet.

6. Prokázání zdravotních funkcí

Pokud chcete zjistit, zda nabízené zdravotní funkce odpovídají skutečnosti, je dobré si udělat malý průzkum. Podívejte se, s kým a jak výrobce spolupracoval při vývoji funkcí svých zařízení. Výsledky vědeckých studií sice nebudou pro běžného uživatele snadno pochopitelné, ale vyplatí se nad nimi strávit trochu času a porozumět jim. Určitě to má cenu.

7. Stahování a ukládání dat

U vybíraných zařízení zvažte možnosti pro stahování a ukládání dat pro vaše potřeby. Ne všechna zařízení totiž tyto funkce podporují a někteří velcí výrobci vůbec neumožňují uživatelům stáhnout jejich vlastní data. Ušetříte si tím mnoho nepříjemných překvapení a zklamání.

8. Propojení se smartphonem

Tento důležitý krok může také ušetřit spoustu času a trápení. Pokuste se před nákupem konkrétního náramku ověřit jeho kompatibilitu s platformou, kterou používáte ve vašem smartphonu. Mějte také na paměti ochranu vašich osobních údajů. Ověřte si, kde jsou vaše data v rámci dodávaných služeb a aplikací ukládána, a s kým mohou být ještě sdílena.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud