Menu
CHIP Speedtest

Otevírání oken systémových konzol

20.06.2010 13:42 | Redakce Chip
Windows zobrazují okna důležitých systémových konzol, například správy počítače nebo systémových služeb, po jejich vyvolání hodně malá. Je pak nutno je pokaždé roztahovat – přehledné a rychlé to rozhodně není.

V nastaveních zobrazení konzol sice žádnou volbu pro uložení nastavení okna nenajdete, díky malému triku se to však podaří.
V nabídce Start vyvolejte »Spustit«, zadejte »mmc« a klikněte na »OK«. V okně konzole Microsoft Management nyní otevřete nabídku »Soubor«. Zde najdete odkazy na čtyři naposledy použité systémové dialogy. Chcete-li například přizpůsobit okno pro správu počítače, zvolte položku končící na »compmgmt.msc«. Položka »services.msc« otevře systémové služby, »devmgmt.msc« správce zařízení. Pokud tam požadovaný systémový dialog nenajdete, můžete příslušný MSC soubor spustit prostřednictvím dialogu »Otevřít«.
Nyní podle svého vkusu upravte velikost a pozici dotyčného programového okna a dialog zavřete. Následný dotaz potvrďte tlačítkem »Ano«. Může se také stát, že odkaz nabídne aktualizaci konzolového souboru na novou verzi. Dotaz pak rovněž potvrďte tlačítkem »Ano«. Napříště už se bude přizpůsobený dialog při každém vyvolání otevírat s novým nastavením.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání