Menu
CHIP Speedtest

Otevření důležitých složek z klávesnice

17.03.2011 11:00 | Redakce Chip
Pro otevření důležitých adresářů v Průzkumníku je k dispozici několik možností. Většina jich vyžaduje několikeré kliknutí myší. Rychleji to jde z klávesnice.

Díky skryté funkci můžete bleskově otevřít profilovou složku aktuálního účtu: V nabídce Start klikněte na »Spustit«, zadejte tečku ».« a stiskněte [Enter]. Ve Windows XP se pak otevře složka »C:Dokuments and settings[jméno uživatele]«, od Visty složka »C:Users[jméno uživatele]«. Naproti tomu dvojice teček »..« otevře nadřazenou složku všech uživatelských profilů. Zadáním zpětného lomítka »« se dostanete do kmenového adresáře »C:« a tři nebo více teček »...« otevřou Tento počítač. Windows přitom vždy automaticky spustí Průzkumníka.
Ve Vistě a Windows 7 funguje tato metoda také, ovšem nikoli přímo v hledacím poli nabídky Start. V obou těchto operačních systémech musíte nejprve otevřít dialog Spustit, což jde nejrychleji klávesovou kombinací [Windows]+[R]. Jenom „Tento počítač“ se už takto vyvolat nedá.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání