Menu
CHIP Speedtest

Otevření Možností napájení i pro normální uživatele

07.12.2010 18:50 | Redakce Chip
Svůj notebook používáte jak jako stacionární, tak jako mobilní počítač. Aby vám na cestách vydržel akumulátor co nejdéle, chcete vhodně nastavit možnosti napájení. To ale z normálního uživatelského účtu není možné.

Přístup k nastavování napájení uvolněte pro všechny uživatele. Lze to učinit tak, že v systémovém registru rozšíříte oprávnění pro několik klíčů.
Přihlaste se k počítači jako správce a otevřete »Start | Spustit«.  V poli »Otevřít« zadejte příkaz »regedit« a klikněte na »OK«. V editoru registru navigujte na klíč »HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionControls FolderPowerCfg«. Pro tento klíč si můžete prostřednictvím »Soubor | Exportovat« vytvořit záložní soubor. Dbejte přitom, aby v sekci »Rozsah exportu« byla aktivována volba »Vybraná větev«, jinak Windows zazálohují celý systémový registr.
Uvnitř klíče se nacházejí dva podklíče: »GlobalPowerPolicy« a »PowerPolicies«. Pro rozšíření oprávnění pro tyto klíče klikněte pravým tlačítkem myši na příslušnou položku a zvolte kontextový příkaz »Oprávnění«. V následném dialogu ve spodní části okna klikněte na tlačítko »Upřesnit«, čímž otevřete dialog »Upřesnit nastavení zabezpečení [název klíče]«. Tam v seznamu »Oprávnění« označte položku »Uživatel [hodnota]« a klikněte na »Upravit«. V následném okně pak v seznamu ve sloupci »Povolit« zaškrtněte položky »Nastavit hodnotu« a »Vytvořit podklíč«. Otevřené dialogy zavřete tlačítkem »OK« a celý postup zopakujte pro druhý klíč.
Po zavření editoru registru restartujte počítač. Nyní mohou k Možnostem napájení přistupovat všichni uživatelé a upravovat je.
Upozornění: Jestliže přidáte novou skupinu nebo nového uživatele a popsaným způsobem udělíte jen přídavná práva, můžete přístup k Možnostem napájení také cíleně uvolnit jen pro určité uživatele. Chcete-li obnovit původní nastavení, dvojitě klikněte na předem vytvořený záložní soubor klíče.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání