Menu
CHIP Speedtest

Otevření programů v hlavním panelu klávesovou kombinací

11.11.2010 09:53 | Redakce Chip
Hlavní panel obsahuje vedle tlačítek aktuálně spuštěných aplikací také ikony často používaných programů, například Internet Exploreru. Kromě toho můžete na panel přidat libovolný další program. Teď byste však chtěli spouštět všechny tyto aplikace, aniž byste k tomu potřebovali myš.

Jakmile se nějaká aplikace objeví jako ikona v hlavním panelu, můžete ji také spustit klávesovou zkratkou. Za tím účelem podržte stisknutou klávesu [Windows] a klepněte na jednu z kláves [1] až [0]. Číslicové klávesy v numerickém bloku však k tomuto účelu použít nelze.
Kombinace [Win]+[1] se přitom týká prvního programu vpravo od tlačítka »Start«, [Win]+[2] druhého atd. Desátý program v řadě aktivujete klávesami [Win]+[0]. Přitom Windows počítají ikony tvrdě zleva doprava – bez ohledu na to, zda se jedná o permanentně integrované aplikace, nebo o jiné otevřené programy. Je-li od některého programu otevřeno několik instancí, stiskněte příslušnou kombinaci vícekrát po sobě, čímž budete přepínat mezi okny.
Upozornění: Tímto způsobem dosáhnete jen na prvních deset aplikací v hlavním panelu. Ve Windows Vista stejné klávesové kombinace aktivují programy v panelu Snadné spuštění.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání