Menu
CHIP Speedtest

Otevření složky Tento počítač místo Knihoven v Průzkumníku Windows

16.05.2015 15:25 | Karel Kovar
Otevření složky Tento počítač místo Knihoven v Průzkumníku Windows

V levé části hlavního panelu najdete ikonu složky Windows. Ta přímo láká k tomu, aby její pomocí uživatel zahájil průzkum obsahu disků počítače. Po kliknutí na ni se bohužel otevře okno »Knihovny«. Lze toto chování změnit?

Pomocí malého triku lze naštěstí chování Windows upravit tak, aby se v tomto případě spustil program Průzkumník ve své standardní podobě, jako například po kliknutí na ikonu Tento počítač.

Nejprve klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu zmiňované složky, poté v kontextové nabídce myší najeďte na položku Průzkumník Windows a opět klikněte na pravé tlačítko. Z kontextové nabídky, která se objeví, zvolte položku Vlastnosti a přejděte do modře označeného pole. Zde obsah řádku upravte tak, aby obsahoval následující příkazy:

%windir%explorer.exe /e

Úpravu potvrďte kliknutím na tlačítka »OK« nebo »Použít«. Když od této chvíle kliknete na tuto ikonu v hlavním panelu, objeví se přímo známé okno průzkumníka.

2006-06-trik3-pruzk-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání