Menu
CHIP Speedtest

Otevřete starý disk pro bastlení nebo pro fotografování

30.08.2015 10:30 | Pavel Trousil
Otevřete starý disk pro bastlení nebo pro fotografování

Podívat se do útrob pevného disku je zajímavé. Jeho součástky se vám mohou na něco hodit, nebo můžete alespoň pořídit pěknou fotografii vnitřností. 

Počítejte ale s tím, že když kryt odstraníte, dostane se dovnitř prach z okolního vzduchu a disk se pak stane nepoužitelným. Proto takto zkoumejte jen staré nebo vadné pevné disky. Většina magnetických pevných disků je dobře zakrytována v pouzdru, které je k základu přišroubováno pomocí torx šroubů. Pro otevření disku tedy budete potřebovat příslušný šroubovák. Pokud je ale kryt přinýtovaný, bez poškození disku se dovnitř patrně nedostanete. Ne všechny šrouby jsou hned viditelné. Často jsou schované za přilepenými popiskami. Jestliže už jste všechny šrouby odšroubovali, můžete se pokusit kryt odstranit. Pokud to nepůjde, buď jste na nějaký šroubek zapomněli, nebo byl kryt ještě navíc upevněn a utěsněn lepidlem. V tom případě použijte tenký šroubovák, dostaňte ho mezi kryt a pouzdro a použijte ho opatrně jako páku. 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání