Menu
CHIP Speedtest

Otočení obsahu displeje na výšku

07.12.2011 14:42 | Redakce Chip
Často se stává, že standardní formát obrazovky „na šířku“ je pro některé úlohy poněkud nepraktický. Proto byste si přáli – třeba abyste najednou viděli více textu – otočit obrazovku a samozřejmě i obraz o 90°.

Pokud má váš monitor zařízení pro natočení displeje a vaše grafická karta spolupracuje, můžete bez problémů pracovat s formátem „na výšku“. Když displej překlopíte, bude vaše plocha zpočátku stát na kratší straně a ovládání myši se stane náročným testem vaší trpělivosti a šikovnosti. Proto nejprve nakonfigurujte plochu tak, že pravým tlačítkem myši kliknete na volné místo a vyvoláte kontextový příkaz »Rozlišení obrazovky«. V rozevíracím poli »Orientace« zvolte položku »Na výšku«. Volbu potvrďte tlačítky »Použít« a »Ponechat změny«. Plocha se překlopí ke straně. Teď můžete také monitor otočit o 90°.

Upozornění: Pokud se potom plocha objeví sice v pozici „na výšku“, ale zato „nohama vzhůru“, použijte namísto »Na výšku« položku »Na výšku (s překlopením)«, nebo otočte obrazovku o 180°, pokud to váš přístroj umožňuje.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání