Menu
CHIP Speedtest

Otočení špatně nahraného videa

04.05.2015 18:45 | Karel Kovar
Otočení špatně nahraného videa

Při nahrávání videa mobilním telefonem jste ho zaznamenali otočené o 90 stupňů. Jak tuto chybu napravit?

Možností je několik. Pokud chcete jen korektně zobrazit obsah videa, použijte nějaký videopřehrávač, který nabízí možnost otočení přehrávaného videa. To může být například známý VLC Media Player. Po jeho spuštění načtěte video a v nabídce »Nástroje  | Efekty a filtry | Efekty videa« přejděte na kartu »Geometrie«. Zde přidejte zatržíko u položky »Otočit« a nastavte úhel otočení.

Pokud je natočené video pro vás důležité a chcete ho otočit natrvalo, budete muset pro jeho úpravu použít editor. Naštěstí není nutné kupovat drahé profesionální nástroje, vystačíte si i s bezplatnými prostředky z dílny Microsoftu – nainstalujte si Movie Maker z balíku Live Essentials (http://windows.microsoft.com/…e/essentials).

Po spuštění programu Movie Maker načtěte nejprve video a poté v kartě »Domů« klikněte v sekci »Úpravy« na tlačítko »Otočit doprava« nebo »Otočit doleva« – podle toho, jak je video nahrané. Nakonec ještě video uložte v požadovaném formátu, a máte hotovo.

2015-02-tat03-windows-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání