Menu
CHIP Speedtest

Outlook 2010: Přizpůsobení blokování příloh vlastním potřebám

16.09.2011 09:45 | Redakce Chip
Automatické blokování příloh s příponou EXE vám dělá více škody než užitku. Protože odesílateli plně důvěřujete, zajímá vás jediné – jak lze toto zabezpečení obejít?

Navzdory tomu, že Outlook z bezpečnostních důvodů přístup k některým vašim přílohám blokuje, žádné přílohy samočinně nemaže. Abyste k těmto přílohám získali přístup, stačí malý zásah do registru Windows.

 

Postupem »Start | Spustit«, »regedit« a »OK« otevřete editor registru. Pod Vistou nebo Windows 7 stačí zadat »regedit« do vyhledávacího pole v nabídce Start a stisknout [Enter]. V editoru přejděte na klíč »HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftOffice14.0OutlookSecurity« a klikněte na něj pravým tlačítkem myši. Z kontextové nabídky vyberte »Nový | Řetězcová hodnota«, jako název zadejte »Level1Remove« a potvrďte klávesou [Enter]. Na novou položku potom dvojitě klikněte a do pole napište příponu souboru, kterou chcete v Outlooku povolit. Zadejte tedy například

 

.exe

 

Chcete-li povolit více typů souborů, použijte zápis

 

.exe;.js

 

Změnu potvrďte tlačítkem »OK«. Editor registru ukončete a restartujte počítač. Od příštího spuštění Outlooku již budete moci potřebné typy souborů otevřít.

 

Upozornění: Před otevřením spustitelných příloh se pomocí antivirového programu přesvědčte, zda je soubor skutečně bezpečný.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání