Menu
CHIP Speedtest

Oživení prázdné oblasti v okně Průzkumníka

09.12.2010 13:19 | Redakce Chip
Po aktualizaci náhle zůstala levá strana okna Průzkumníka prázdná. Jak lze její obsah obnovit?

Pravděpodobnou příčinou prázdného seznamu složek je poškozená nebo špatná hodnota v systémovém registru, která má souvislost s DLL Internet Exploreru. Obvykle postačí nově v počítači zaregistrovat soubor »shdocvw.dll«. Za tím účelem napište do hledacího pole nabídky Start příkaz

regsvr32 /i shdocvw

a stiskněte klávesovou kombinaci [Ctrl]+[Shift]+[Enter]. Pak Windows provedou příkaz s oprávněním správce. Používáte-li XP, zadejte příkaz z účtu s oprávněním správce pod »Spustit« v nabídce Start. Po restartu počítače by měl být problém odstraněn.
Pokud potíž trvá, vymažte pravděpodobně nekorektní hodnotu v systémovém registru. Do vstupního pole nabídky Start tedy zadejte »regedit« a stiskněte [Enter]. Případný dotaz od Řízení uživatelských účtů potvrďte tlačítkem »Pokračovat« nebo »Ano«. Pak navigujte na klíč »HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain«. Vpravo vyhledejte položku »ExplorerBar« a odstraňte ji. Akci potvrďte tlačítkem »Ano« a editor registru zavřete.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání