Menu
CHIP Speedtest

Oživení starší tiskárny připojené přes USB

11.11.2010 10:00 | Redakce Chip
Windows 7 vnášejí do počítače také velké množství ovladačů hardwarových zařízení. Přesto ne všechny starší tiskárny připojené ke konektoru USB fungují. To je mrzuté, neboť často nejsou k sehnání ani vhodné ovladače od výrobce. Co teď?

Kupovat nový přístroj jen kvůli chybějícímu ovladači? To snad ne! Přihlaste se k účtu s oprávněním správce a proveďte následující kroky.
VLASTNÍ VOLBA OVLADAČE: Často je na vině jenom rozpoznání hardwaru, které selže, takže Windows nedokážou existující ovladač správně přiřadit. Nejprve proto vyzkoušejte tento postup: Připojte tiskárnu a zapněte ji. Potom v nabídce Start otevřete »Zařízení a tiskárny« a klikněte na »Přidat tiskárnu«. Zvolte variantu »Přidat místní tiskárnu« a ignorujte přitom upozornění, že tato metoda je správná jen tehdy, nemáte-li USB tiskárnu. V dalším kroku zvolte možnost »Použít stávající port«.  V rozevíracím poli nyní musíte změnit standardní přiřazení pro USB přípojku z »LPT1«  na »DOT4_001«. Potom klikněte na »Další«.
Ve výběrovém seznamu zvolte vlevo výrobce a vpravo váš model. Prostřednictvím »Windows  Update« teď můžete hledat aktualizovaný ovladač. Klikněte na »Další«. V následném dialogu zvolte »Nahradit aktuální ovladač« a ještě jednou klikněte na »Další«. Bude-li váš ovladač fungovat, můžete použít i další příslušný software, například správcovský program „HP Easy Printer Care“.
POUŽITÍ OVLADAČE PRO XP/VISTA: Pokud se hledaný model tiskárny v seznamu nevyskytuje a ani od poskytovatele nelze ovladač pro Windows 7 získat, můžete případně zkusit použít ovladač pro starší verze Windows. Přinejmenším ovladače z Visty většinou fungují i pod Windows 7. Velmi často však působí problémy instalační programy při zjišťování verze operačního systému.
V takovém případě použijte režim kompatibility Windows. Ten spustitelnému programu vsugeruje určité vlastnosti starší verze operačního systému. Instalační program zkopírujte na pevný disk, klikněte na něj pravým tlačítkem myši a v místní nabídce zvolte příkaz »Vlastnosti«. Na kartě »Kompatibilita« aktivujte volbu »Tento program spustit v režimu kompatibility pro« a v rozevíracím seznamu vyberte verzi operačního systému, pod kterou instalace zaručeně běží. Po potvrzení tlačítkem »OK« instalační program spusťte.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání