Menu
CHIP Speedtest

Panoráma pomocí smartphonu

04.09.2014 11:12 | Pavel Trousil
Panoráma pomocí smartphonu

Smartphony jsou vybaveny stále dokonalejšími fotoaparáty, se kterými už pořídíte při dobrých světelných podmínkách velmi pěkné snímky. Řada standardních aplikací, které jsou v mobilních telefonech od výrobce nainstalovány, však nabízí jen základní možnosti, tedy nastavení rozlišení a zapnutí a vypnutí blesku.

panorama-nahled

Pořídit ale například panoramatický snímek většinou neumí, nebo to neumí dobře. Pokud jde o smartphone s operačním systémem Android, můžete si doinstalovat mnoho aplikací, které vám umožní pořídit zajímavější snímky a také panoramatické záběry. V nabídce jsou zdarma například i specializované aplikace pro panoramatické snímky Photaf Panoramanebo Wondershare Panorama. Stačí si zvolit správné místo pro pořízení snímku, přejet mobilním telefonem zvolené panoráma, a program už vše zařídí sám. Stejnou službu poskytne i šikovný program PowerCam, který je zdarma na Google Play.

Po jeho spuštění vyberte z nabídky »Panorama«, začněte z levé strany vybraného záběru a pomalu přejíždějte po horizontu, dokud nezaberete požadovaný záběr. Program sám slepí výsledný panoramatický snímek. Nejste-li s výsledkem spokojeni, můžete použít i další funkce, které program nabízí pro jeho úpravy. Vyzkoušejte například různé „zkrášlovací“ filtry, HDR (větší dynamický rozsah expozice), ořezy a úpravy barev. Na smartphonu s větším displejem se samozřejmě úpravy dělají snáze.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání