Menu
CHIP Speedtest

Paralelní fungování různých verzí kancelářského balíku

23.05.2015 05:09 | Karel Kovar
Paralelní fungování různých verzí kancelářského balíku

Na počítači vám bez problémů paralelně fungoval Office ve verzích XP a 2010. Poté, co jste aktualizovali verzi XP na 2007, se na obrazovce objevují pouze chybová hlášení. Kde je problém?

Fungování různých verzí Microsoft Office na jednom počítači není teoreticky problém – vždy je ale nutné dodržet jedno klíčové pravidlo: nejprve je třeba vždy instalovat starší verzi a teprve poté tu novější. Pokud tedy chcete, aby vám v počítači fungoval Office verze 2007 a 2010, musíte provést novou instalaci a poté nejprve nainstalovat verzi 2007.

Je ale důležité vědět, že teoretické bezproblémové chování a praxe jsou od sebe dosti vzdálené – v praxi je totiž nutné pro hladký chod upravit celou řadu nastavení a změnit parametry některých funkcí. Toho si je vědom i Microsoft, který tyto informace zveřejnil v rámci znalostní databáze s číslem 928091 (http://support.microsoft.com/en-us/kb/928091).

Zde najdete podrobný návod, které aplikace je nutné překonfigurovat a jaké doplňky mohou dělat při paralelním fungování problémy. Součástí této internetové stránky jsou i odkazy na další články znalostní databáze, popisující společné fungování jiných verzí kancelářských programů Microsoftu.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání