Menu
CHIP Speedtest

Paralelní použití editoru registru

31.03.2010 12:08 | Redakce Chip
Editor systémového registru lze normálně otevřít pouze v jediné instanci. Spustíte-li jej podruhé, aktivujete jen dříve otevřené okno. Přitom dva současně běžící editory by mohly být praktické – například pro lepší porovnávání hodnot klíčů.

Chcete-li spustit editor registru podruhé paralelně s již otevřenou instancí, jako obvykle v nabídce Start aktivujte »Spustit« a ve stejnojmenném dialogu zadejte příkaz »regedit.exe«, tentokrát však za mezerou doplněný o parametr »-m«. Po kliknutí na »OK« spustí Windows editor registru jako další instanci. Pod Vistou můžete příkaz zapisovat přímo do hledacího pole v nabídce Start.
Upozornění: Změny provedené v jednom okně editoru se v ostatních spuštěných editorech neprojeví automaticky. Aby bylo zobrazení registru aktualizováno, je nutno stisknout klávesu [F5]. V každém otevřeném editoru bezprostředně přistupujete k témuž datovému zdroji (systémovému registru). Nástroje vás navíc nijak nevarují, pokud například změníte nějakou hodnotu, kterou jste už předtím upravovali v jiném okně. Vždy platí poslední změna.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání