Menu
CHIP Speedtest

Pět tipů, jak zachytit skvělé snímky v dešti

21.09.2014 15:11 | Pavel Trousil
Pět tipů, jak zachytit skvělé snímky v dešti

Špatné počasí nemůže být pro fotografa výmluvou. Jako vášniví fotografové byste měli být schopni fotit za každého počasí, tedy třeba i za deště. Sestavili jsme pro vás několik tipů na volbu objektů, kterým to v dešti zvlášť sluší.

rain-nahled

Voda: Podívejte se na zajímavé odrazy v louži, dešťové kapky dopadající na hladinu nebo na zajímavé objekty. Rybníky, bazény nebo jiné větší vodní plochy se pak stávají středem pozornosti a hlavním objektem, a ne jen pozadím jako jindy. Vytvářející se potůčky, například v příkopu cesty, nebo přetékající nádrže a okapy se také mohou stát zajímavým objektem pro vaše fotografie.

Rostliny: Kapky deště na drobných kvítcích a v nich se odrážející světlo vnesou do známého tématu nový pohled. Stromy po dešti vypadají, jako by zrovna prošly sprchou, a jsou svěží. Květy a plody jsou lesklé, jako by je někdo naleštil. Využijte této situace.

Lidé: Jděte na pěší zónu ve městě a pozorujte lidi, kteří se v dešti chovají zcela jinak než v běžné situaci. Pospíchají, aby se vyhnuli nežádoucí sprše, kryjí si hlavu ulétávajícími deštníky, ale i neobvyklými předměty, které se zrovna najdou po ruce. Vznikají zajímavé a komické situace. Osoby vyzdobené nafouklými pláštěnkami se také mohou stát pěkným objektem vašeho snímku.

Pohled z ptačí perspektivy: Dostaňte se na nějaké vyvýšené místo a fotografujte objekty shora. Rušné ulice mohou za deště působit zvláštně a dodat fotografii depresivní a dusnou atmosféru. Snažte se vyfotografovat skupinky lidí na autobusových zastávkách či pod markýzami. Kdy mají k sobě lidé blíž než právě v době, kdy prší?

Černobílý svět: Na jednoduchých malých objektech, jako je například černobílá pavučina, najdete po dešti řadu detailů, které upoutají pozornost díky odrazům světla. Díky různým světelným podmínkám na nich pak naleznete mnoho odstínů. Bez ohledu na téma přináší déšť život i do černobílých fotografií.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání