Menu
CHIP Speedtest

Photoshop:použijte filtr Zkapalnit pro hubenější tvář

02.07.2015 12:25 | Pavel Trousil
Photoshop:použijte filtr Zkapalnit pro hubenější tvář

Málo používaný filtr Zkapalnit je vhodný pro optimalizaci portrétů. Ukážeme vám, jak ho můžete použít na fotografii a nechat pomocí něj postavu zhubnout. 

Otevřete fotografii ve Photoshopu a vytvořte kopii vrstvy pozadí pomocí [Ctrl] + [J]. V nové vrstvě vyberte z nabídky »Filtr« možnost »Zkapalnit…«. V nově otevřeném okně »Zkapalnění« vyberte na levé straně ikonu šipky s body (nástroj Posun doleva). Na pravé straně pak můžete zvolit velikost stopy v závislosti na velikosti fotografie a můžete provést drobné úpravy.

Nyní můžete obličej portrétu zužovat dle vašich potřeb. Záleží ale samozřejmě na tom, jakou stranu obličeje upravujete. Použijte na jedné straně nástroj při tahu dolů a na druhé straně obličeje použijte nástroj ve směru nahoru. Tak se vám podaří zúžit obě strany. Ve většině případů nečekejte úspěch hned na první pokus. Vždy se ale můžete vrátit zpět na začátek zkapalnění a zkusit to znovu. Pokud jste spokojeni se svým výsledkem, potvrďte změnu »OK«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání