Menu
CHIP Speedtest

Plánování fotografování:využijte ranní slunce pro náladové snímky

30.03.2014 13:44 | Pavel Trousil
Plánování fotografování:využijte ranní slunce pro náladové snímky

Pěknou fotografii můžete pořídit prakticky kdykoli, zvláště vhodná je ale doba před rozbřeskem. Než se pustíte do fotografování, měli byste si provést průzkum terénu, kde budete chtít fotografovat, a zjistit si, kdy vychází slunce.

lod Musíte si přivstat, a pokud slunce vychází například v šest, měli byste být na místě asi půl hodiny předem, abyste se stačili připravit a využili jste maximum času. Vhledem k tomu, že budete používat delší expoziční čas pro zachycení snímku se zajímavou atmosférou, musíte si připravit stativ a vybrat scénu.

Doporučujeme nastavit expozici ručně a vyzkoušet několik nastavení – za takovýchto světelných podmínek nemusí automatická expozice fungovat správně. Nejprve nastavte vhodnou clonu pro požadovanou hloubku ostrosti. Pak měňte expoziční čas a odrazte se od hodnoty, kterou navrhne fotoaparát – dostanete se tak na ideální hodnoty.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání