Menu
CHIP Speedtest

Po instalaci grafické karty nefunguje zvuk

23.09.2011 11:50 | Redakce Chip
Ze své nové grafické karty ATI jste nadšeni – můžete si díky ní zahrát i hodně náročné hry. Po instalaci se však stalo to, že už jste ze svého počítače nedostali ani zvuk – a to nebyla dobrá zpráva.

Grafické karty se v poslední době stávají také kartami zvukovými. Zní to možná divně, ale je to tak. Nové grafické karty totiž mají HDMI konektor, popřípadě DVI konektor, přes který jdou HDMI signály. A HDMI nepřenáší jen obraz, ale také zvuky. Proto se také pokaždé při instalaci nové grafické karty instaluje do systému i HDMI audiozařízení. Tato procedura pak přináší hned dva zdroje problémů. Za prvé se může stát, že toto nové audiozařízení dostane přednost před všemi dalšími audiozařízeními, a to včetně zvukové karty, a za druhé může dojít k tomu, že při instalaci dalšího audiozařízení zmizí to staré úplně ze scény. Pokud máte například v nastavení BIOS u audiozařízení vybráno „Auto“, pak se při příštím startu systému nemusí vůbec aktivovat. Neobjeví se tedy ani ve správci zařízení, a nemůžete ho tedy ani vybrat ve správci zvuků v Ovládacích panelech. V tomto případě pomůže pouze nahlédnutí do BIOS. U „Onboard Sound Device“ v něm nastavte „Enabled“, a zvuk by se měl z vašeho počítače opět bez problémů dostávat.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání