Menu
CHIP Speedtest

Po updatu firmwaru získá váš multimediální klient nové funkce

15.04.2011 12:48 | Redakce Chip
Po updatu firmwaru získá váš multimediální klient nové funkce
Se svým multimediálním přehrávačem Western Digital TV Live jste spokojeni. Přehraje bez problémů všechno, co potřebujete, navíc je velmi snadno ovladatelný. Možná ale nevíte, že toho zvládne ještě mnohem víc, než si myslíte.

Multimediální klienti, jakým je třeba Western Digital TV Live, jsou v současné době populární. Umožňují totiž velmi snadnou reprodukci multimediálního obsahu uloženého na USB flash disku či externím pevném disku, nebo i z domácího LAN serveru či internetu. Konkrétně model Western Digital TV Live toho umí ještě mnohem víc – přehrává videa z YouTube nebo rádiové vysílání ze serveru Pandora (Pandora Internet Radio streams). Pokud si však aktualizujete firmware přehrávače na verzi 1.04.10 z 13. 1. 2011, získáte navíc i přístup na servery Facebook, Blockbuster on Demand, Deezer, Flingo a budete se moct podívat na předpověď počasí na AccuWeather.com.
Možná vás napadne, že podívat se na Facebook je jedna věc, ale spravovat zde svůj účet a psát příspěvky je věc druhá. Pomocí dálkového ovladače dodávaného s WDTV je to prakticky nemožné – dálkové ovládání prostě není k takovýmto účelům vůbec vhodné. Po aktualizaci firmwaru však můžete k přehrávači připojit přes USB i běžnou klávesnici (i bezdrátovou), což práci s Facebookem značně zjednodušuje. Pomocí klávesnice budete také mnohem snadněji hledat klipy na YouTube, protože nebudete muset vyhledávat znaky pomocí dálkového ovladače na softwarové klávesnici. Navíc můžete stahovat dva soubory současně. Teoreticky to bylo možné i dříve – ale opravdu jen teoreticky.
Nejjednodušším způsobem, jak provést aktualizaci firmwaru svého WDTV boxu, je zajistit mu funkční připojení k internetu a aktualizaci provést během startu. Zařízení si vždy při bootování kontroluje, zda je k dispozici nová verze firmwaru, a zeptá se, zda se má nainstalovat. Když volbu potvrdíte, vše už probíhá zcela automaticky. Po restartu vám budou nové funkce fungovat.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání