Menu
CHIP Speedtest

Podívejte se na dočasné soubory v RAM prostřednictvím Windows nebo prohlížeče

18.02.2015 11:12 | Pavel Trousil
Podívejte se na dočasné soubory v RAM prostřednictvím Windows nebo prohlížeče

Prohledáním dočasných souborů můžete zachránit rozepsané a neuložené dokumenty.

obr-nahled

V paměti RAM jsou programy, které zrovna běží, a soubory, které se používají. Pokud už program není vykonáván a se souborem se již nepracuje, je z paměti RAM odstraněn. Jako uživatel nemáte do paměti RAM plný přístup, ale konkrétní data, se kterými se pracuje, si můžete přečíst pomocí nástrojů Windows nebo pomocí webového prohlížeče. Tak se vám někdy může mimo jiné podařit obnovit ztracená data, protože si je prohlížeč ukládá ve formě dočasných souborů. Tyto dočasné soubory můžete vyvolat přes URL adresní řádku vašeho prohlížeče. Do adresní řádky tedy napište příkaz »about:cache«.

Pokud pracujete ve Windows, stiskněte [Windows] + [R] – otevře se příkazové okno »Otevřít«. Zde zadejte »%appdata%« a potvrďte pomocí »OK«. V novém okně uvidíte aktuálně požívané soubory jednotlivých programů, jako jsou neuložené dokumenty Word ve složkách »Local«, »LocalLow« a »Roaming«. Pokud jste zavřeli textový editor, aniž byste si dokument uložili, nebo jste si vymazali mail se souborem, který jste měli před chvílí otevřený, máte šanci ho v těchto třech adresářích najít, otevřít ho v příslušné aplikaci (například Word) a správně uložit. 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání