Menu
CHIP Speedtest

Podtrhávání textu jinou barvou

18.06.2011 16:32 | Redakce Chip
Podtrhnete-li ve Wordu textovou pasáž, editor k tomu normálně použije stejnou barvu jako pro text. Raději byste však například v černém textu měli červené podtržení, abyste tak dosáhli ještě zřetelnějšího zvýraznění.

Označte příslušnou textovou pasáž a otevřete »Formát | Písmo«. V novějších verzích Wordu místo toho v pásu karet klikněte na kartě »Start« v sekci »Písmo« na malou, dolů směřující šipku vpravo vedle nápisu.
V následném dialogu »Písmo« na kartě »Písmo« v rozevíracím poli »Styl podtržení« zvolte požadovaný formát. Volbou »pouze slov« stanovíte, že Word má uvnitř označeného textu podtrhávat pouze slova bez mezer. Všechny ostatní typy podtrhnou celý označený text se všemi mezerami. Přitom můžete volit mezi jednoduchým, dvojitým, přerušovaným, tečkovaným a ještě dalšími podtrženími. Jakmile zvolíte jakýkoli styl odlišný od »(žádné)«, Word aktivuje rozevírací seznam »Barva« vpravo. Tam vyberte barvu, kterou má Word pro podtrhávání použít, například červenou. Svou volbu potvrďte tlačítkem »OK«.
Upozornění: Změněné formátování platí výlučně pro označený úsek textu. Jestliže později podtrhnete další pasáže klávesovou zkratkou [Ctrl]+[Shift]+[U] nebo tlačítkem v panelu nástrojů, použije Word opět barvu textu. Pokud chcete červené podtržení používat častěji, můžete si k tomu účelu zřídit makro a v případě potřeby jej vyvolat klávesovou zkratkou.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání