Menu
CHIP Speedtest

Pohodlná změna podpisu e-mailů

22.07.2010 12:15 | Redakce Chip
Pro soukromé i služební zprávy používáte stejný e-mailový účet. Potřebovali byste však podle typu zprávy pokaždé použít jiný podpis.

Thunderbird zásadně pracuje pouze s jedním podpisem. To ale můžete změnit. Bezplatné rozšíření Signature Switch umí spravovat více kontaktních údajů a flexibilně je nasazovat. Nástroj si můžete stáhnout z adresy https://addons.mozilla.org/cs/thunderbird/addon/611.
INSTALACE: Chcete-li si nástroj nainstalovat, v Thunderbirdu otevřete »Tools | Add-ons« a klikněte na »Install...«. Pak přejděte na XPI soubor doplňku a otevřete jej. Nezbytné povolení k instalaci udělte kliknutím na »Instalovat«. Nakonec Thunderbird restartujte.
KONFIGURACE: Pro nakonfigurování potřebujete mít každý z podpisů v separátním textovém souboru. Potřebné obsahy vytvořte v textovém editoru, jakým je například Poznámkový blok (Notepad), a příslušné soubory uložte nejlépe do samostatné složky. Později je budete moci upravovat i v Thunderbirdu.
Pro vlastní konfiguraci doplňku znovu otevřete nabídku »Tools | Add-ons« a označte »Signature Switch«. Pak klikněte na »Settings« a nakonec na kartě »Main« na »New«. Potom zadejte informaci o podpisu, klikněte na tlačítko pro výběr souboru, přejděte na první podpisový soubor a příslušným tlačítkem jej otevřete. Pro pohodlnější přístup klávesovou zkratkou zde v poli »Keyboard shortcut« zadejte například »1« a vedle například aktivujte volby »Control« a »Shift« (přístup k podpisu tak bude pomocí klávesové zkratky [Ctrl] + [Shift] + [1]). Ve spodní části dialogu máte dále k dispozici volitelná nastavení pro automatický výběr podpisu. Na kartě »Addresses« zadejte například pod »eMail-Address« postupně všechny příjemce, kteří mají daný podpis automaticky obdržet, a vždy volbu potvrďte tlačítkem »Add«. Pak dialog zavřete tlačítkem »OK« a nastavení opakujte pro další podpisy. Nakonec všechna nastavení potvrďte tlačítkem »OK« a restartujte Thunderbird, aby se klávesové kombinace uplatnily.
POUŽITÍ: Napříště budete moci při psaní nových zpráv také pravým tlačítkem myši kliknout do textové oblasti a podpis vybrat z místní nabídky. Ještě pohodlnější to bude, uložíte-li funkci do panelu  nástrojů. Za tím účelem otevřete nové okno pro zprávu, pravým tlačítkem myši klikněte na volné místo v panelu nástrojů a zvolte »Customize…«. Novou ikonu » Signature« přetáhněte vpravo do panelu nástrojů a potvrďte tlačítkem »OK«. Pak prostřednictvím šipky vpravo u ikony zvolte podpis. Kliknutím na tlačítko jej můžete vypínat a znovu zapínat.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání