Menu
CHIP Speedtest

Pohodlné odesílání textových zpráv z webu

10.11.2010 20:00 | Redakce Chip
Protože se vám SMS zprávy zdají i za korunu předražené a náhodou často vysedáváte u internetu, zvykli jste si využívat bezplatné SMS brány. Postrádáte však praktické funkce, jako je adresář a historie odeslaných zpráv.

Většina internetových SMS bran žádné uživatelské nastavení nenabízí. Výjimku tvoří brána na adrese sms.nastym.cz, která se od ostatních liší pestrou nabídkou praktických funkcí. Mezi ty nejzajímavější patří webový adresář s možností třídění kontaktů do skupin a historie odeslaných zpráv. Podmínkou využívání těchto funkcí je pouze bezplatná registrace – tu provedete na uvedené stránce kliknutím na »Vytvořit nový účet«. Zde vyplňte všechny potřebné údaje a potvrďte tlačítkem »Uložit změny«. Po úspěšné registraci zadejte na stránce vámi zvolené přístupové údaje a zvolte »Přihlásit«.

Po přihlášení začněte plněním adresáře – za tím účelem otevřete v pravém menu »Adresář kontaktů«. Pro přehlednější práci s kontakty a hromadné rozesílání zpráv (dostupné pouze přes placenou SMS bránu) je lze s výhodou třídit do skupin, které vytvoříte kliknutím na tlačítko »Nová skupina«. Zde zadejte jméno skupiny a potvrďte »Uložit změny«. Jednotlivé kontakty přidáte do adresáře kliknutím na »Nový kontakt«. Na stránce zadejte jméno, telefonní číslo kontaktu, pomocí zatržítka jej přiřaďte do skupiny a nastavte výchozí SMS bránu. Vše opět potvrďte kliknutím na »Uložit změny«. Stejný postup zopakujte podle potřeby u dalších kontaktů. Namísto pracného vypisování čísla tak příště budete moci vybrat příjemce z adresáře jediným kliknutím.

Pro vytvoření nové zprávy přejděte na »Poslat SMS«. Na stránce vyberte příjemce a zadejte text zprávy. Pro zprávy odesílané do sítě O2 je k dispozici 60 znaků (zbytek je vyhrazen pro reklamu), do sítě T-Mobile obvyklých 160 znaků a do sítě Vodafone až 760 znaků (při maximální délce bude text rozdělen na pět SMS). Ověřovací kód se vyplní automaticky. Nakonec klikněte na »Odeslat«. Výpis odeslaných zpráv zobrazíte kliknutím na »Historie SMS«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání