Menu
CHIP Speedtest

Pohodlné zálohování a přenos hesel

25.03.2012 04:00 | Redakce Chip
V integrovaném správci hesel jste si uložili přístupová data pro různé webové stránky a zajistili hlavním heslem. Tato data chcete zazálohovat a znovu nahrát na jiném PC.

Dokonce i heslem chráněná synchronizace poskytuje jen podmíněné zabezpečení a neměla by být používána přímo pro hesla. Navíc při této metodě nemáte ani záložní kopii pro případ výpadku systému. Rozumnější proto je data zálohovat lokálně a přenášet vlastnoručně. K tomu se hodí například bezplatné rozšíření Password Exporter. Nástroj je k dispozici na https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/password-exporter/.

Chcete‑li si jej nainstalovat, na webové stránce klikněte na tlačítko »Add to Firefox« nebo XPI soubor otevřete v browseru. Potřebné povolení si zajistíte kliknutím na »Instalovat nyní«. Nakonec musíte Firefox restartovat.

Doplněk nepotřebuje žádná další nastavení, ale integruje se do nabídek Firefoxu. Pro vyvolání proto otevřete příkaz »Nástroje | Možnosti« a zvolte kategorii »Zabezpečení«. V oblasti »Hesla« se teď k nástroji dostanete novým tlačítkem »Importovat/exportovat hesla«. Potom klikněte na »Exportovat hesla« a zvolte vhodnou cílovou složku například v USB paměti. Automaticky vygerenovaný název souboru s údajem data můžete ponechat.  Kliknutí na »Uložit« zazálohuje data do XML souboru. Stejným způsobem funguje také import dříve zazálohovaných dat. Pomocí dvou dalších tlačítek se dokonce dají exportovat ještě výjimkové seznamy těch webových stránek, na které se hesla nesmějí ukládat.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání