Menu
CHIP Speedtest

Pokles tempa kvůli vysokému vytížení procesoru

17.02.2016 11:50 | Pavel Trousil
Pokles tempa kvůli vysokému vytížení procesoru

Zdá se vám váš počítač stále pomalejší a pomalejší, protože procesor je často využíván na hranici svých možností? Existuje pro to řada příčin i řešení. 

První, co můžete pomocí schopného antivirového programu ověřit, je to, zda nemáte v počítači malware, který by ho zatěžoval. Poté se přes stisk kombinace kláves [Ctrl] + [Alt] + [Del] a »Spustit správce úloh« dostaňte do »Správce úloh« a přejděte na záložku »Procesy«. Běžící procesy můžete seřadit podle toho, jak využívají procesor, kliknutím na sloupec »Procesor«.

Poté, co jste identifikovali procesy, které nejvíce využívají výkon procesoru, zkontrolujte, o jaké jde procesory, zda skutečně mají běžet a zda se jen zbytečně nespouští automaticky po startu počítače. Za tímto účelem otevřete nástroj »Konfigurace systému«, a to tak, že do příkazové řádky v nabídce Start napíšete »msconfig« a potvrdíte. V nástroji »Konfigurace systému« přejděte do záložky »Po spuštění« a podívejte se, zda zde nenajdete procesy, které zbytečně zatěžují procesor vašeho počítače. V případě, že ano, zrušte zatržítko, které se u nich nachází. Tím zrušíte jejich spuštění při dalším startu počítače a zatěžování CPU.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání