Menu
CHIP Speedtest

Pokročilá konfigurace Windows Media Playeru

23.12.2015 20:02 | Karel Kovar
Pokročilá konfigurace Windows Media Playeru

Při otevírání multimediálních souborů se vám zdá Windows Media Player pomalý a navíc se neustále připojuje k internetu. Lze toto chování změnit?

V základním nastavení se WMP skutečně chová poněkud pomalu a vlezle, naštěstí není příliš obtížné ho toto chování odnaučit.

Otevřete program a přejděte do nabídky »Nástroje | Možnosti«. V okně »Možnosti« nyní nejprve přejděte do karty »Knihovna«, kde odstraňte všechna zatržítka – včetně toho u položky »Načíst další informace z Internetu«. Nyní přejděte do sekce »Ochrana osobních údajů« a i zde deaktivujte zatržítka u položek »Zobrazit informace o médiích z Internetu« a »Automaticky načítat práva k používání médií při přehrávání nebo synchronizaci souborů«.

Tip: Windows Media Player není pro nouzové přehrání multimédií nejhorší, pokud ale rádi sledujete filmy a videa, doporučujeme použít alternativní software. Naprostá většina programů totiž ve srovnání s WMP nabízí vyšší výkon a podporu více kodeků. Dobrou volbou je například open-source přehrávač Media Player Classic Home Cinema (https://mpc-hc.org/). Aby se poté multimediální soubory spouštěly v novém programu, nezapomeňte na zvolený soubor kliknout pravým tlačítkem myši, zvolit možnost Otevřít v programu a označit nový přehrávač. Poté v dolní části okna přidejte zatržítko k položce »K otevření souborů tohoto typu vždy použít vybraný program« a vše potvrďte kliknutím na »OK«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání