Menu
CHIP Speedtest

Pořizování snímků v chladné zimě

21.02.2016 12:00 | Pavel Trousil
Pořizování snímků v chladné zimě

Fotografování na sněhu a ledu může být někdy vzrušující. Zimní krajina nabízí pro fotografa mnoho možností, jak se realizovat. Nicméně je lepší, pokud je fotograf na fotografování v tomto prostředí dobře vybaven a vhodně poučen. 

Protože sníh je při slunečním svite velice reflexní, kontrasty mezi světlými a tmavými místy nemusí fotoaparát správně zachytit, a to především když se použije automatická expozice a automatické vyvážení bílé barvy. Než začnete fotografovat, ujistěte se, že fotografujete také do formátu RAW. Ten vám totiž umožní změnit nastavení vyvážení bílé i kdykoli později a navíc při úpravě na počítači nabízí i více prostoru pro korekci expozice. Pokud ale chcete mít nastavené správné vyvážení bílé rovnou, měli byste se vyhnout automatickému nastavení a místo toho si ho nastavit ručně sami. Abyste určili správný expoziční čas, zkontrolujte pečlivě fotografie po pořízení na displeji aparátu, nebo ještě lépe v elektronickém hledáčku. Pak můžete případně zesvětlit nebo ztmavit fotografie o jednu nebo dvě úrovně pomocí ruční kompenzace expozice. Smysl samozřejmě dává i použití polarizačního filtru, který snižuje odraz světla a umožňuje elektronice fotoaparátu pracovat přesněji. 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání