Menu
CHIP Speedtest

Poštovní klient, Facebook a Twitter v jednom

05.08.2010 09:47 | Redakce Chip
Vaším přáním je mít ve svém počítači jediný komunikační program, který by umožnil přístup na Facebook a Twitter a zároveň by také zastal funkci poštovního klienta.

Právě tyto požadavky splní klient Inbox2, který je k bezplatnému stažení připraven na adrese www.inbox2.com. Aby nástroj fungoval, musí být v počítači předem nainstalováno rozhraní .NET Framework 3.5. Po stažení instalačního MSI souboru nástroj nainstalujte a spusťte.

Pro Gmail, Hotmail a další nabízí Inbox2 již přednastavené parametry spojení, stačí tedy pouze vybrat poskytovatele a zadat přihlašovací údaje. V případě českého Seznamu a dalších IMAP nebo POP webmailů klikněte pro nastavení spojení na »Others« a potřebné parametry nastavte ručně. Pro propojení klienta s Facebookem je potřeba po zadání přihlašovacích údajů ještě povolit přístup na webu. Po dokončení nastavení připojení k účtům pokračujte kliknutím na »Next Step«. Nakonec ještě nastavte své jméno a potvrďte tlačítkem »Get started«.

V hlavním okně klienta uvidíte po načtení pospolu jak e-maily, tak i zprávy z Facebooku a Twitteru. Pro zobrazení čerstvých novinek je však vyhrazen postranní panel. Mezi e-maily tak ze sociálních sítí najdete pouze cílené zprávy.

Mezi funkcemi programu samozřejmě nechybí možnost psát vlastní příspěvky na Facebook, Twitter a další. K tomuto účelu slouží pravý horní dialog, kde pomocí tlačítek vyberte účty, kam chcete zprávu přeposlat. V případě vkládání URL jistě oceníte integrovanou zkracovací službu, kterou aktivujete kliknutím na »URL«.

Společný adresář slučuje jak kontakty z e-mailového adresáře, tak i kontakty ze sociálních sítí. Svou zprávu tak můžete rozeslat najednou jako běžný e-mail, tak i například skrze Facebook.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání