Menu
CHIP Speedtest

Postup, který vám pomůže, pokud se váš smartphone Nexus 6 neustále přehřívá

02.11.2015 11:30 | Pavel Trousil
Postup, který vám pomůže, pokud se váš smartphone Nexus 6 neustále přehřívá

Mnoho uživatelů chytrého telefonu Google Nexus 6 si stěžuje, že se jim smartphone během používání až příliš přehřívá a je horký. Tento problém lze naštěstí vyřešit pomocí jednoduchého triku. 

Hlavním důvodem pro zvyšování teploty Nexusu 6 je použití funkce rychlého nabíjení. Přehřívání pak můžete zabránit tak, že nenecháte při nabíjení smartphone ležet „naplacato“ na stole, ale udržíte ho ve vertikální poloze – například o něco opřený. V této poloze totiž zůstane zadní strana telefonu odkrytá, takže k ní má vzduch lepší přístup a dochází k dokonalejšímu rozptýlení vznikajícího tepla. Podobného chladicího účinku dosáhnete tak, že mobil umístíte na nějakém chladnějším místě, tedy na kovovém nebo kamenném podkladu. Opačného efektu, kdy se přehřívání naopak zvyšuje, dosáhnete, když mobil umístíte na pohovku, ubrus nebo koberec.

Vysledujte také, zda se teplota nezačala zvyšovat po instalaci nějaké nové aplikace. Zkuste ji odinstalovat a pozorujte, jestli se teplota změnila. Může jít o aplikaci, která spotřebovává hodně výkonu procesoru a zbytečně pak „topí“. Smartphone byste také neměli nechávat na přímém slunci nebo u nějakého zdroje tepla. V případě, že se vám Nexus 6 přehřívá i v pohotovostním režimu nebo při minimálním využívání, může jít o vadu přístroje. V tom případě byste si ho měli nechat opravit nebo vyměnit v servisu.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání