Menu
CHIP Speedtest

Potíže při spouštění textového editoru

08.04.2015 11:24 | Karel Kovar
Potíže při spouštění textového editoru

V některých případech se může stát, že při spouštění Wordu dochází k zobrazení chybových zpráv, případně k jeho pádu. Jak tento problém řešit?

Prvním krokem při nestabilitě Wordu by měla být kontrola využívaných nástrojů – například šablon či doplňků. Jejich umístění najdete ve starších verzích Wordu po kliknutí na  »Nástroje  | Možnosti« v kartě »Umístění souborů«. U novějších verzí klikněte na tlačítko Office a potom na »Možnosti aplikace Word«. Pokud žádný z doplňků není poškozený, zkuste ještě smazat šablonu Normal.dot. Ta se po spuštění aplikace vytvoří znovu.

Jestliže nepomůže ani to, zkuste ještě přímo v registru odstranit podklíč registru Data, ve kterém je nastavena celá řada parametrů. Ty se po jeho smazání obnoví do původního nastavení.

Ve Windows 8 zadejte do vyhledávacího políčka »regedit« a poté nalezenou aplikaci spusťte. Ve starších Windows nejprve klikněte na tlačítko »Start«, poté na příkaz »Spustit«, do okna, které se objeví, zadejte »regedit« a klikněte na tlačítko »OK«. Zde poté nalezenou aplikaci spusťte. V editoru registru pak přejděte na příslušný podklíč registru »Data« – ten v závislosti na verzi najdete na těchto umístěních:

Pro Word 2013: HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftOffice15.0WordData

Pro Word 2010: HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftOffice14.0WordData

Pro Word 2007: HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftOffice12.0WordData

Pro Word 2003: HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftOffice11.0WordData

Nyní klikněte na položku »Data« a potom v nabídce »Soubor« na příkaz »Exportovat«.   Soubor pojmenujte například »Word-data.reg« a uložte jej na plochu. Poté v nabídce »Úpravy« klikněte na »Odstranit« a volbu potvrďte kliknutím na »Ano«. Po ukončení editoru registru znovu spusťte Word a vše by již mělo fungovat bez problémů.

2015-04-wprb-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání