Menu
CHIP Speedtest

Potlačení často používaných programů v nabídce Start

03.05.2010 14:30 | Redakce Chip
Potlačení často používaných programů v nabídce Start
V nabídce Start je pro rychlejší přístup veden seznam nejčastěji používaných aplikací. Vy ale rozhodně nechcete, aby se určité vámi používané programy v tomto „zrádném“ seznamu objevily.

O to, aby v seznamu byly vynechány určité programy, se postará příslušná položka systémového registru. Přihlaste se k účtu s oprávněním správce a otevřete editor registru. Pod XP to znamená postup »Start | Spustit | regedit« a kliknutí na »OK«. Ve Vistě prostě zadejte »regedit« do hledacího pole v nabídce Start a stiskněte [Enter]. V editoru navigujte na klíč »HKEY_CLASSES_ROOTApplications«. V něm najdete řadu dalších klíčů, které nesou stejný název jako EXE nebo DLL soubory v systému. Pro každou aplikaci zde tedy existuje podklíč, například »iTunes.exe« od Applu.
Vyhledejte a označte klíč té aplikace, kterou chcete vyloučit ze seznamu často používaných programů. Nyní postupem »Úpravy | Nový | Řetězcová hodnota« vytvořte položku »NoStartPage«. Hodnotu řetězce zadávat nemusíte. Po restartu počítače Windows takto označenou aplikaci ze seznamu v nabídce Start odstraní.
Budete-li později chtít, aby se aplikace v seznamu zase objevovala, v odpovídajícím klíči odstraňte položku »NoStartPage«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání