Menu
CHIP Speedtest

Potlačení nabídky stažení funkce Windows Search

22.06.2010 07:05 | Redakce Chip
Při vkládání znaků do adresního pole nabízí browser jako první návrh »Stáhnout funkci Windows Search...«. Poněvadž však toto vyhledávání používat nechcete, rádi byste se rušivého odkazu zbavili.

Zmíněný návrh se zobrazí, pokud funkce Windows Search není nainstalována nebo je deaktivována. Zásahem do systémového registru se však dotěrné nabídky můžete natrvalo zbavit.
Za tím účelem otevřete postupem »Start | Spustit«, »regedit« a »OK« editor registru. V něm pak navigujte na klíč »HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMainWindowsSearch«. Klikněte do pravé části okna a otevřete »Úpravy | Nový | Hodnota DWORD«. Pak zadejte »ShowPrompt« a stiskněte [Enter]. Přednastavenou hodnotu ponechte na »0« a editor registru zavřete. Od příštího spuštění Internet Exploreru vás už odkaz na stažení hledací funkce nebude obtěžovat.
Budete-li později chtít hledací funkci Windows touto cestou přece jen nainstalovat, nově vytvořenou položku registru zase odstraňte, tj. v editoru ji označte, stiskněte [Del] a ověřovací dotaz potvrďte tlačítkem »OK«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání